9 luty 2024

Oszukiwał ludzi na policjanta; zatrzymała go prawdziwa policja

zdjęcie: Oszukiwał ludzi na policjanta; zatrzymała go prawdziwa policja / pixabay/4261161
Policjanci z Jędrzejowa (Świętokrzyskie) zatrzymali 34-letniego mieszkańca Górnego Śląska, podejrzanego o udział w gangu oszustów wykorzystujących metody "na policjanta" i "prokuratora". Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.
REKLAMA

Jędrzejowscy policjanci rozpracowujący sprawę oszustw natrafili na trop, prowadzący na teren Górnego Śląska. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że od listopada 2023 roku do stycznia br. na terenie powiatu jędrzejowskiego, jak i w innych miejscach w Polsce, członek grupy przestępczej podawał się za prokuratora. Informował pokrzywdzonych o wypadkach drogowych z udziałem ich bliskich i żądał pieniędzy w zamian za zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej.

"34-latek został zatrzymany we wtorek na terenie jednego ze śląskich miast. W wyniku przeszukania lokalu zajmowanego przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli pieniądze - złotówki, jak i euro, które mogą pochodzić z przestępczego procederu, a także telefony komórkowe oraz laptopy, które mogły służyć do dokonywania oszustw" – powiedziała PAP sierż. szt. Beata Soboń z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie "brudnych pieniędzy". Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

"Trwają dalsze czynności procesowe, których celem jest ustalenie związku zatrzymanego z innymi podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. Pokrzywdzonych w tej sprawie może być więcej. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań" – dodała policjantka.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opatów
11.2°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie