24 styczeń 2024

Po śmiertelnym wypadku zablokowana dk 9 w Rudniku

zdjęcie: Po śmiertelnym wypadku zablokowana dk 9 w Rudniku / pixabay/3922
73-letni mężczyzna zginął w wypadku drogowym na krajowej dziewiątce w miejscowości Rudnik. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana – poinformował mł. asp. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji.
REKLAMA

Do wypadku w Rudniku w gminie Brody (powiat starachowicki) doszło około godziny 15. Zderzyły się tam osobowym mercedes i ciężarowy MAN. Jak przekazał PAP mł. asp. Paweł Kusiak, oficer prasowy starachowickiej policji z pierwszych informacji wynika, że kierowca mercedesa z nieustalonych na tę chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką.

Wskutek zderzenia samochód osobowy stanął w płomieniach. W aucie znajdował się 73-letni kierowca. Mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu przez świadków wypadku. Następnie pomocy udzielili mu strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Niestety mimo podjętej akcji ratunkowej życia mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi. Utrudnienia występują na odcinki pomiędzy Iłżą a Ostrowcem Świętokrzyskim i mogą potrwać kilka godzin. "Na miejscu cały czas pracują policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku" – dodał funkcjonariusz.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opatów
10.6°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie