21 marzec 2024

Atrakcyjna okazja zakupowa nie wyszła mu na dobre

zdjęcie: Atrakcyjna okazja zakupowa nie wyszła mu na dobre / pixabay/5463567
Zaniżone ceny oferowanych do sprzedaży towarów niech nie będą powodem, że zdecydujemy się na zakup. Oszuści internetowi chwytają się różnych sposobów żeby wyłudzić o nas pieniądze. Przekonał się o tym miedzy innymi 45-letni mieszkaniec gminy Sadowie, który zamiast zamawianego lasera samochodowego otrzymał skrzynkę z narzędziami.

Opatowscy policjanci na przestrzeni ostatniego tygodnia odnotowali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Zakupy w internecie, to wygodna forma kupowania i sprzedaży różnych przedmiotów, niemniej jednak należy zachować ostrożność aby nie dać się oszukać. Ofiarą oszustwa internetowego stał się 45-letni mieszkaniec gminy Sadowie. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych natknął się na ofertę firmy, która wystawiła na sprzedaż laser samochodowy po bardzo atrakcyjnej cenie. Postanowił skorzystać z okazji i dokonał zakupu. Transakcja jednak nie zakończyła się uczciwie. Rozczarowanie pojawiło się przy odbiorze przesyłki od kuriera. W dostarczonej paczce znajdowała się skrzynka z narzędziami. Oszukany mężczyzna postanowił zgłosić sprawę na Policję.

Kilka cennych wskazówek dla korzystających z zakupów przez Internet:

- Kupujmy i zamawiajmy u sprawdzonych, zaufanych sprzedawców, sprawdźmy czy posiadają prawdziwe dane, opinie, komentarze,

- Uważajmy na phishing - strony internetowe podszywające się pod istniejące firmy - sprawdzajmy ich autentyczność,

- Uważajmy na atrakcyjne okazje - oszuści kuszą niską ceną,

- Zastosujmy ograniczone zaufanie do konsultantów telefonicznych, nie wszyscy mają dobre zamiary,

- Przy odbiorze sprawdźmy produkt,

- Zachowajmy ostrożność przy płaceniu - dokonajmy zapłaty przy odbiorze.

Zachowajmy czujność! To czy jesteśmy bezpieczni w sieci, zależy w dużej mierze od nas samych!

Opr. MŻ

Źródło: KPP w Opatowie