1 luty 2024

Kierowca ciężarówki światłami wołał o pomoc, trafił do szpitala z podejrzeniem zawału

zdjęcie: Kierowca ciężarówki światłami wołał o pomoc, trafił do szpitala z podejrzeniem zawału / pixabay/7479253
Znaki dawane przez kierujących pojazdami za pomocą świateł drogowych zazwyczaj kojarzą się z ostrzeżeniem przed policyjnym patrolem. W tej jednak sytuacji były wołaniem o pomoc w obawie o utratę życia. Sygnał nadany przez 54-letniego kierowcę ciężarówki prawidłowo odczytali kieleccy policjanci, a mężczyzna trafił do szpitala.
REKLAMA

W środowy poranek policjanci z kieleckiej drogówki patrolowali drogę wojewódzką nr 762. Jadąc od Chęcin w kierunku Kielc, nieopodal drogi prowadzącej do Czerwonej Góry, zwrócili uwagę na ciężarowego mana. Jego kierujący dawał znaki światłami drogowymi innym kierującym. Gdy funkcjonariusze zatrzymali ciężarówkę, 54-latek siedzący za kierownicą poprosił policjantów o pomoc.

„Mężczyzna uskarżał się na bardzo silny ból w klatce piersiowej i duszności. Podejrzewał, że może mieć zawał. Kierowca w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami już czekał na połączenie z dyspozytorem pogotowia. Gdy funkcjonariusze przeprowadzili go do radiowozu, 54-latek przekazał im swój telefon. Po rozmowie i ustaleniach z dyspozytorem pogotowia, nie czekając ani chwili, z użyciem sygnałów uprzywilejowania funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę do pobliskiego szpitala” – powiedziała PAP mł.asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

W trakcie dojazdu do placówki medycznej policjanci poinformowali personel szpitala o zaistniałej sytuacji, aby 54-latek po przyjeździe jak najszybciej trafił pod opiekę lekarzy. Mężczyzna otrzymał fachową pomoc, pozostał w szpitalu, gdzie dochodzi do zdrowia. (PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opatów
11.9°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie