30 styczeń 2024

Nietrzeźwi na opatowskich drogach

zdjęcie: Nietrzeźwi na opatowskich drogach / fot. KPP Opatów
fot. KPP Opatów
Ponad promil alkoholu miał w organizmie 62-latek z powiatu tarnobrzeskiego, który kierował samochodem. Mężczyznę zatrzymali w poniedziałkowy poranek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki. Za tę skrajną nieodpowiedzialność grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla siebie, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Jazda pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialna i niesie ze sobą poważne konsekwencje. Przekonał się o tym 62-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, którego w poniedziałkowy poranek w Opatowie zatrzymali do kontroli policjanci ruchu drogowego. Podczas prowadzonych czynności mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, w związku z czym przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Alkomat wskazał 1,08 promila alkoholu w organizmie 62-latka. Mężczyzna już stracił swoje prawo jazdy, a niebawem będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Chwilę wcześniej w ręce funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Oficjałów „wpadł” także 60-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego Volvo, którego zatrzymali do kontroli. Przeprowadzone badanie wskazało, iż 60-latek był po użyciu alkoholu. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Opr. MŻ

Źródło: KPP w Opatowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opatów
11.2°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie