29 styczeń 2024

Plaga internetowych oszustów

zdjęcie: Plaga internetowych oszustów / fot. KPP Opatów
fot. KPP Opatów
Zespół do Walki z Przestępczością Gospodarczą opatowskiej komendy prowadzi postępowania dotyczące oszustw internetowych. Najczęściej ofiarami padają osoby, które dokonały zakupów, a otrzymany towar nie odpowiada wskazanemu w ogłoszeniu i jego wartość jest dużo niższa. W związku z powyższym policjanci apelują o rozwagę w zakupach, zwrócenie uwagi na sprawdzanie opinii o sprzedających. Te podstawowe działania mogą uchronić nas przed potencjalnym oszustem.
REKLAMA

Oszustwa internetowe stały się w ostatnim czasie plagą dla konsumentów. W miniony piątek przekonała się o tym 48-letnia mieszkanka gminy Iwaniska. Kobieta natknęła się na popularnym portalu społecznościowym na potencjalnie korzystne ogłoszenie dotyczące sprzedaży elektrycznego sekatora, którego wartość wyceniona była na kwotę 400 złotych. Po ustaleniu warunków transakcji kobieta zakupiła narzędzie decydując się na przesyłkę za pobraniem. Po odebraniu dostarczonej przez kuriera paczki 48-latka uiściła opłatę. Po otworzeniu przesyłki okazało się, że nie zawiera ona zamówionego towaru a była to zielona walizka z narzędziami ogrodniczymi. Po sprawdzeniu adresu widniejącego na przesyłce okazało się, że pod wskazanym adresem nie ma zarejestrowanej firmy
a wskazany numer telefonu nie istnieje.

Zakup przedmiotów o rażąco niskiej cenie, szczególnie wtedy, kiedy nie możemy osobiście obejrzeć oferowanej rzeczy jest zawsze obarczony dużym ryzykiem. Zdrowy rozsądek jest zawsze dobrym partnerem podczas zakupów. Sprawdzajmy podmiot oferujący towar, opinie w sieci być może uchronią nas przed oszustwem.

 

Opr. MŻ

Źródło: KPP w Opatowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Opatów
11.2°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie