2 maj 2024

Plantacja stanęła w ogniu, a jej właściciele przed wymiarem sprawiedliwości

fot. KPP Opatów
28.04.2024 roku na terenie jednej z miejscowości gminy Tarłów doszło do pożaru budynku gospodarczego. W trakcie czynności policjanci ujawnili nielegalną plantację sadzonek konopi innych niż włókniste. W sprawę zamieszanych było dwóch mężczyzna. Wobec jednego Prokuratura Rejonowa w Opatowie zastosowała dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe, natomiast drogi ze sprawców spędzi najbliższe 3 miesiące za kratami.

Dyżurny opatowskiej jednostki Policji w minioną niedzielę nad ranem otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z miejscowości w gminie Tarłów. W trakcie czynności na miejscu policjanci ujawnili 60 sadzonek konopi innych niż włókniste w różnej fazie wzrostu oraz 383 ścięte krzewy konopi, które znajdowały się w workach foliowych. Na miejscu zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę. Wobec 63-latka Prokuratura Rejonowa w Opatowie zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenie majątkowego. Natomiast wobec 37-latka miejscowych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Opr. MŻ

Źródło: KPP w Opatowie