9 luty 2024

Policja zatrzymała 47-latka, który był poszukiwany przez 23 lata

zdjęcie: Policja zatrzymała 47-latka, który był poszukiwany przez 23 lata / pixabay/1078871
Policja zatrzymała 47-letniego kielczanina, który przez 23 lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania za oszustwa. Aby ukryć swoją tożsamość posługiwał się podrobionym dokumentem.
REKLAMA

Jak przekazała w piątek mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas oficer prasowy kieleckiej policji, 47-latek został zatrzymany w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie). Mężczyzna, aby ukryć swoją tożsamość, posługiwał się podrobionym dokumentem, który policjanci ujawnili w domu zatrzymanego. Dodatkowo na posesji, na której był 47-latek, kryminalni znaleźli łącznie 160 gramów suszu, prawdopodobnie marihuany.

47-latek trafił do aresztu, gdzie będzie odbywać karę 3 lat i 7 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa podrobienia dokumentów i oszustwa. W 2001 roku kielecki sąd wydał za nim list gończy, a niedługo potem europejski nakaz aresztowania.

Mężczyzna został zatrzymany dzięki pracy funkcjonariuszy z zespół poszukiwań i identyfikacji osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Policjantów ze świętokrzyskiego wspierali kryminalnymi z Białogardu.

Oprócz kary zasądzonej 23 lata temu, mężczyzna będzie także odpowiadać za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu do 10 lat więzienia.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

wdz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Opatów
11.2°C
wschód słońca: 06:27
zachód słońca: 17:07
Koronawirus
świętokrzyskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Opatowie