12 maj 2023

Spowodował kolizję, jechał na zakazie

zdjęcie: Spowodował kolizję, jechał na zakazie / pixabay/2724331
Wsiadanie za kierownicę, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Z taką karą będzie musiał liczyć się 40 – latek z gminy Wojciechowice, który wczoraj kierując swoim bmw doprowadził do kolizji. Mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godzinie 18.00 do służb dotarła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Drygulec. Na miejscu okazało się, że 40 – letni mieszkaniec gminy Wojciechowice, kierując sowim bmw podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo hyundaiowi, kierowanemu przez 26 – latka. Obydwaj mężczyźni w chwili zdarzenia byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń. Okazało się jednak, że kierujący bmw posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Opatowie w związku z popełnieniem przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za złamanie zakazu ponownie stanie przed sądem. W tym przypadku grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów