7 październik 2022

Towarzyszyliśmy uczniom opatowskiej „Górki”

fot. KPP Opatów
Dzisiaj delegacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji W Opatowie wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 1 w Opatowie. Szkoła obchodziła dzisiaj 60 – lecie swojego istnienia połączone z nadaniem imienia płk Jana Piwnika „Ponurego”, który jest patronem również świętokrzyskich policjantów. Podczas uroczystości odsłonięto także pomnik patrona.

Dzisiaj poczty sztandarowy i flagowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, szef świętokrzyskich policjantów nadinsp. dr Jarosław Kaleta oraz opatowscy policjanci towarzyszyli uczniom Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w ważnym, w życiu ich placówki oświatowej, dniu. Szkoła obchodziła dzisiaj 60 – lecie swojej działalności. Temu zacnemu jubileuszowi towarzyszyła uroczystość nadania szkole imienia płk Jana Piwnika „Ponurego”. Ta wybitna postać historyczna jest również patronem świętokrzyskich policjantów. Stąd szczególnie podkreślona została obecność świętokrzyskich stróżów prawa. Na terenie szkoły został również dzisiaj odsłonięty pomnik patrona. „Ponury” był doskonałym żołnierzem i patriotą. Cechowała go odwaga, honor i odpowiedzialność, ideały, które są do dziś największymi wartościami. Podczas okolicznościowych przemówień to właśnie te wartości podkreślane były jako najważniejsze w trosce o dobro i bezpieczeństwo wszystkich obywateli.

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów